Ding – Růst v Asii je prospěšný pro snooker

Aktuality, Názory Napiš komentář

Ding Junhui

Ding Junhui

Nejlepší čínský hráč Ding Junhui je nadšený, že bude v kolech světové bodované soutěže v Indii poprvé v důsledku snookerového růstu v Asii.

Ding je brán jako vzor a stojí za explozí zájmu o sport v Číně v posledním desetiletí, vyhrál sedm bodovaných titulů a vybudoval si pozici jedné z nejlepších snookerových hvězd, následován milióny fanoušků z jeho rodné země.

S výhledem na Indian Open, který se koná příští týden v New Delhi, 26letý Ding řekl World Snookeru: “Užívám si cestování na velké soutěže po celém světě. Plný očekávání jdu do nových zemí a doufám, že snooker bude v Indii úspěšný. Je skvělé vidět více a více asijských hráčů, jak se jim ve sportu daří a velmi na mně zapůsobili Pankaj Advani a Aditya Mehta z Indie.

“Před tím jsem byl v Indii jen jednou na Asian under-21 Championship v Calcuttě v roce 2002. Porazil jsem ve finále Pramuala Janthada 6-2. Nikdy jsem nebyl v New Delhi a opravdu se těším na návrat do Indie.”

Světové číslo pět Ding jde do turnaje plný sebedůvěry, minulý měsíc vyhrál Shanghai Masters. „Bylo pro mě velmi důležité vyhrát velkou bodovanou soutěž v Číně,” řekl. “Necítil jsem před tím žádný tlak, ale vítězství mi vždy přidá hodně sebedůvěry.

“Mám velkou radost ze své hry a cítím se teď silnější než dřív. Můj výběr strků je lepší. Poznám, kdy útočit a kdy bránit. Zlepšil jsem hodně jistoty, které mi pomáhají vytvářet šance na skórování.”
——
Na Indian Open (14. - 18. 10. 2013, New Delhi) bude soutěžit o titul a cenu pro vítěze 50.000 liber 64 profesionálů, včetně Johna Higginse, Marka Selbyho a Neila Robertsona.

(zdroj článku: World Snooker 8. října 2013)