Riley’s Willie Thorne Club

Aktuality, Názory Napiš komentář

Snookerové kluby nejen vznikají, ale také mohou zaniknout. Je zvláštní, že Willie Thorne Snooker Club v Leicesteru jsem nikdy osobně nenavštívila, ale přesto k němu mám blízký vztah řadu let. Klub byl založen před 30 lety Willie Thornem, ale největší lesk mu dokázal dát jeho bratr Malcolm, který loni zemřel na rakovinu. V klubu se pořádaly juniorské turnaje, kterých se účastnili mladé snookerové naděje nejen z Leicesteru, ale z celé UK. Malcolm Thorne napomohl mnoha hráčům úspěšně začít a byl také prvním manažerem snookerové hvězdy města, Marka Selbyho, který je současnou světovou jedničkou. Vážila jsem si ho za všechno úsilí, které do práce vkládal. Bohužel vzhledem k jeho nemoci už jsem s ním článek pro Markovy stránky nenapsala.

Riley’s Willie Thorne Club byl asi před třemi týdny uzavřen. Město, které budovu pronajímá, ji chce zpět pro své kanceláře. Malcolmova dcera Olivia proto zahájila petici o zachování klubu a každý, kdo nechce nechat klub zaniknout, se může podepsat pod petici na tomto linku http://www.change.org/petitions/save-willie-thornes-snooker-centre-in-loving-memory-of-malcolm-thorne. Petice už má přes pět set podpisů. Jednání se starostou Leicesteru pokračují a je naděje, že řešení se najde. Chápu dceru, která chce touto cestou uchovat vzpomínky na otce a jejíž celá rodina se podílela na chodu klubu. Jistě, Willie Thorne Snooker Club není jediný klub v Leicesteru, ale je v něm kus historie a stojí za pokus chtít ho zachránit.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

7 Komentářů ke článku “Riley’s Willie Thorne Club”

 1. sakmikok,

  Zeptam se tady: Cim byl Willie Thorne v ‘80 a ‘90 letech (krome toho, ze byl vynikajicim hracem a oblibenym partakem ve snookrovych kruzich) prosluly?
  Prvni spravna odpoved vyhrava male pivo!

 2. sakmikok,

  Tak jsem to tam na tom linku taky podepsal..at nezeru :-)
  Uz je nas tam 516.

 3. Helen,

  třeba sázení…? :-)

 4. sakmikok,

  Prihoriva, Helen…ale na to pivko je to malo :-)
  Je pravda, ze Willie prohral gamblingem vsecky penize, ktere vyhral svym snookrovym umenim. Ale neni v tom jediny. Muj “hero” Jimmy White mu byl v tom velice zdatnym souperem. Willie byl ale opravdu v jedne “discipline” vyjimecny. V ktere?
  P.s. Mate u me to male pivko takjakotak, Helen.
  Zvysuji cenu za spravnou odpoved: Velke Pivo!
  At nezeru… :-)

 5. nikola,

  A v tv to neví?

 6. admin,

  sakmikok: váš druhý příspěvek nevím proč vlítl do spamu. Tam jsem ho objevila a zpřístupnila. Je fajn, že jste se taky přidal k petici.

 7. sakmikok,

  Ja jsem “spamovej” od narozeni :-)
  Potesilo me, ze hned nad mym podpisem se pridal taky nekdo z Melbourne (jak jsem ted zjistil, kdyz jsem tam kouknul).
  Cheers, daarl :-)

Design navrhlo N.Design Studio | Stránky SNOOKER BLOG CZ běží na službě eBlog.cz. Založ si blog zdarma!
RSS článků RSS komentářů Přihlásit se