Shaun Murphy si odváží titul z Haikou

Aktuality Napiš komentář

hwof157Shaun Murphy včera vyhrál svůj pátý bodovaný titul své profesionální kariéry v Haikou, když ve finále porazil Marka Selbyho 10-6. Společně s trofejí mu přibylo také 85.000 liber jako cena pro vítěze. Murphy se stal v roce 2005 mistrem světa a má ještě tituly z Malta cupu (2007), UK Championship (2008), PTC Grand Final (2011) a European Tour - Gdynia Open (2014).

Pro Marka Selbyho to bylo šesté finále v této sezóně, což svědčí o jeho stabilní formě. Mark vyhrál za svou kariéru tři bodované tituly - Welsh Open (2008), Shanghai Masters (2011). který ho vynesl na místo světové jedničky a UK Championship (2012).

Oba hráči, kteří jsou přátelé i mimo zelený stůl, na sebe narazili ve včerejším finále. Světová devítka - Murphy, se tak střetl se světovou dvojkou -  Selbym. Šťastněji do finálového zápasu, na best od 19 frames, vstoupil Shaun Murphy, který si do přestávky odpolední session vytvořil náskok 4-0 a do večerní části nastupoval za stavu 7-2. Mark Selby v začátku druhé večerní session se snažil náskok stáhnout. Proti rozjetému Murphymu to byl velmi obtížný úkol, ale přesto šel na 7-4. Jeden z rozhodujících momentů nastal v době, kdy Mark se mohl dostat na 8-7.  Mark tvrdě bojoval a snookeroval Shauna Murphyho, kterému se ale nakonec podařilo potopit růžovou k získání devátého frame.

Shaun Murphy řekl po zápase World Snookeru: “Mark za stavu 7-2 nebyl pod tlakem. Věděl jsem, že se bude chtít vrátit zpět do hry a že budu muset čekat na své šance. Jsme velmi dobří přátelé a navzájem jsme spolu prohráli mnohokrát. Dnes to byl dobrý zápas a oba jsme hráli chvílemi dobře. Jsem tak šťastný, že jsem znovu vyhrál bodovanou soutěž, už to bylo dávno. Snooker je těžká hra v současné době a je tak složité tyto soutěže vyhrát. ”

“Není žádným tajemstvím, že nyní pracuji velmi tvrdě a trénuji každý den již dlouho. Fungovalo to v Polsku a funguje to tady. V úterý se vrátím k tréninkového stolu.”

Mark Selby, který byl také druhý v této sezóně na UK Championship a Masters řekl:
“V první session jsem nezačal dobře. Dát někomu se schopnostmi Shauna vedení na 7-2. je pak těžké otočit. Shaun hrál velmi dobře celý den. Dával mi zabrat a vyhrál některé opravdu důležité framy, a to zejména ten na 9-6.”

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře ke článku jsou ukončené.

Design navrhlo N.Design Studio | Stránky SNOOKER BLOG CZ běží na službě eBlog.cz. Založ si blog zdarma!
RSS článků RSS komentářů Přihlásit se